Doğru yolda olduğunu gösteren 3 işaret

"Acaba doğru yolda mıyım?"
En son ne zaman sordun bu soruyu kendine? Bu sabah? Dün? Birkaç dakika önce? :))

İlişki yaratımı üzerine çalıştığım dönemlerde çok da yakın olmadığım bir kişi bana şunu sordu:
"Yaptıklarının işe yaradığını söyleyebilir misin?"
Çok mantıklı bir soruydu:) Çünkü baktığında dışarıda sonuç (ilişki) yoktu fakat ben bu yaratım, çekim yasası üzerine saatlerce konuşuyordum.
"Evet kesinlikle işe yarıyor" dedim, "İşaretler bana doğru yolda olduğumu gösteriyor."

Bebek doğana kadar bebeği görmezsin fakat onun orada olduğunu, onunla tanışmak üzere olduğunu bilirsin. 
İşte yeni yaratımının hayatına gelmeden önceki döneminde de bu işaretleri takip edebilirsin:

1- İyi hissediyorsan, doğru yoldasın
Hislerin en önemli "uyarıcı"n. Eğer iyi -keyifli, mutlu, seven, umutlu, pozitif beklentide- hissediyorsan, bu doğru yolda olduğunun işareti. Dirençte olmadığının, isteklerinin sana gelmesi için onlara izin veren bir enerjide olduğunun kanıtı.
Ne zaman "Şu anda isteklerimle buluşmak için doğru yolda mıyım?" diye sorarsan önce hislerine bak. 
Eğer yüksek frekansta hissetmiyorsan; enerjini değiştirmek için şükredebilir, Blog umdaki egzersizlerden yararlanabilir ya da Facebook grubumdaki videoları izleyebilirsin. Enerjini değiştirmeye başladığın anda isteklerine giden yola doğru hareket etmeye başladın demektir;)

2- Tatlı tesadüfler yaşıyorsan, doğru yoldasın
Yaratım Kursu katılımcılarından biri yazdı birkaç gün önce:
"Tam ben Venedik tatili istiyorum demiştim, TV yi açtım Venedik üzerine bir program çıktı karşıma"
Ben maddenin adına "tesadüf" dedim ama sen anladın, burada konu kesinlikle tesadüf değil:) Senin enerjinde olmayan hiç birşey alanına giremez. Aynı bu örnekte olduğu gibi senin hayal ettiğin yer bir anda karşına çıkıyorsa, bir anda güzel çift haberleri alıyorsan, bir anda terfi yeni iş bonus haberleri etrafında uçuşuyorsa gülümseyebilirsin; doğru yoldasın.
Demek ki enerji olarak isteğini aurana koymaya başlamışsın, devam et. Bu ne zaman senin dominant enerjin olacak, ne zaman isteğini hayatına getirecek boyutta kuvvetli manyetik etki yaratacak o istek hayatında olacak;)

3- Ufak filizler görüyorsan doğru yoldasın
Tıpkı bir çiçek ektiğinde onun filizlendiğini görmen gibi bazen yaratımının asıl sonuncu versiyonu gelmeden önce beta test versiyonları da önüne gelebilir:)))
İlişki yaratımı istiyorsan flört etmeye çalışanlar, ya da seni birileriyle tanıştırmak istediğini söyleyen arkadaşlar doğru yolda olduğunun işaretini veriyor demektir.
Ya da sen daha fazla berekete kendini açma enerjisine girerken bir anda yolda karşına çıkan bozuk paralar, ısmarlanan kahveler, normalde ödeyeceğinden daha az ödediğin alışverişler yine bereket enerjisi ile dans etmeye başladığının işaretidir.

2019'un ilk haftasında sen nasıl işaretler görmeye başladın? Ya da izin veren enerjide olmadığını fark ettiysen, enerjini değiştirmek için ne yapacaksın? Lütfen bizlerle aşağıdan paylaş. Duymayı & okumayı sabırsızlıkla bekliyorum.
 
Bülteni paylaşıp arkadaşlarının da istedikleri hayatları yaratmalarına yardımcı olmak ister misin? Aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsin.

xoxo

Sevgilerimle,
Sat Nam,
Sevil

Lütfen 2019'da Birileri Sana "Çılgın Mısın?" desin

Basit bir ortalama hesabı nasıl yapılır hatırlarsın değil mi?
Rakamları topla ve kaç rakam varsa ona böl.
Peki etrafındaki herkesin ilişkini durumunu alıp ortalamasını çıkarsan, ya da maddi durumlarının ortalamasını çıkarsan nasıl bir tablo çıkar önüne? Ya da iş durumlarını? Ya da hayattan ne kadar keyif aldıklarını, mutluluk seviyelerini?
Çıkardın mı ortalamayı?
Güzel:)
İşte o tablo;
eğer odağın ve önceliğin;
-Etrafındaki herkesin onayını almak,
-Onlar tarafından beğenilmek ve
-Kabullenilmek olur ise;
Yaşayacağın hayat.
Çünkü eğer odağın ve önceliğin "onlar" ve "onların seni onaylaması" olur ise, onlara göre kararlar almaya, düşünmeye, hissetmeye devam edeceksin.
Ve yaşayacağın hayat da; "onların hayatı" olacak.

Eğer birileri sana;
-"Deli misin sen ya, bunu nasıl yapacaksın ki?"
-"Yok bu çok riskli emin misin?"
-"Yaniiiii, bilemiyorum şimdi bunu nasıl yapacaksın ki?"
demiyorsa, ortalamada yaşamaya devam ediyorsun demektir.

Peki sen KİM olmak istiyorsun?
Sadece ilkokula başladığımız zamanki gibi "kabullenilmek" mi, yoksa hayatını SEN OLARAK EN YÜKSEK POTANSİYELİNDE yaşamak mı?
Seninle açık konuşayım, sen "KENDİN" olmayı seçtiğinde, hayallerin için adım attığında herkes seni inanılmaz desteklemeyecek. 
Ya da herkes "Tabii ki yaparsın!" demeyecek.
Neden biliyor musun?
Çünkü sen sınırlarının dışına çıktığında, hayallerin için adımlar attığında onları da "konfor alanlarından çıkmaya teşvik etmiş" olacaksın:) Fakat herkes senin kadar cesur olmayabilir o anda ve o yüzden sen ilerleyip onlar geride kaldıklarında acı çekmemek için, en güzeli senin ilerlememen olacak onlar için. O yüzden; "Deli misin, otur boşverrrr" olacak tepkileri. Gördüğün gibi kötülüklerinden değil bu, sadece herkes kendini daha iyi hissetmek ister, öyle değil mi? 

Şu anda sen buradaysan, şu anda bu bülteni okuyorsan, bir şekilde bu bülten bugün önüne çıktıysa sana "SENİ" hatırlatmak için geldi.
Sana düşündüklerinin "çılgınca" olmadığını söylemek,
Senin bugün hayal ettiklerinin yarın geleceğin olacağını müjdelemek ve
Standartın dışında davranman, düşünmen, hissetmen için onay vermek için geldi.

O isteklerini gerçekleştiremeyecek olsaydın eğer düşünemezdin. Düşünebiliyorsan, onlar gerçekleştirmen için seni bekliyor demektir.
Onlar senin hayallerin ve seni bekliyorlar gerçekleştirmen için!
Bugün kendine izin ver, kendin olmak için;)

2019'un sana getirmesini istediğim şey;

KENDİNİ SEÇMEN, HAYALLERİNİN PEŞİNDEN KOŞMAN, ÇILGINLIKLAR YAPMAN İÇİN DAHA FAZLA
"CESARET"!


Eğer ortalamada olmak istiyorsan ortalamada herkesin yapacağı şeyleri yapmaya devam et.
Ama farklı olmak, standartların dışında bir hayat yaşamak, o en çılgın hayallerini, isteklerini yaşamak istiyorsan;
2019'da lütfen biraz ÇILGIN OL :)
Standartların dışında ve çılgın olmak için, bol bol çılgınlık yapabileceğin Yaratım Kursu'na seni de bekliyoruzzz:) Detaylarını linkte bulabilirsin.

Şimdiye kadar ertelediğin, cesaret bulamadığın, etrafındakilerin onayını düşündüğün için hareket edemediğin hangi konuda ne adım atmayı seçiyorsun, lütfen benimle aşağıdan paylaş. Ben sana "deli misin?" diye sormayacağım, "Hoşgeldin! Bravo! İsteklerin de seni bekliyordu, en güzelini hak ediyorsun, süpersin!" diyeceğim;)

xoxo

Sevgilerimle,
Sat Nam,
Sevil


Sen değişirsen dünyan değişir

2018'in "En"leri 💬 - 2018 Bitmeden Kendine bu 5 soruyu sor 🔓

Benim için bir klasiktir sene sonlarında yılı değerlendirmek:)
2018'in nasıl geçtiğini değerlendirirken kendim için çıkardığım "EN"ler listemden paylaşım yapmak istiyorum sana. Belki sen de buradaki başlıklara göre "en"lerini çıkarmak, hatırlamak ve 2019 ile ilgili hedeflerini belirlerken ilham almak istersin.

Başlayalım mı?

2018'in En Güzel Farkındalığı
2018 bana "herşeyin değiştiğini" gösterdi.
Bazen dışarıda aklındaki sonucu o anda görmediğinde sanki ilerlemiyormuşsun gibi hissediyorsun. "Hedefim X ve henüz orada değilim, demek ki değişmiyor." Ah, Ego çok seviyor bunu:)
Fakat sen "değişmiyor" dedikçe, isteklerine yaklaşmaktan çok uzaklaşıyorsun.
Bunu yaptığımı fark ettiğimde hemen cümlelerimi değiştirmeye, düşüncelerimi yönlendirmeye başladım. Ve tabiki ben "değişimi" görüp ilerlemeyi takdir ettikçe, fazlası ile buluştum. Değişimi anlamak için bugünden geriye geldiğin noktaya bakmalısın. Değişimi, ilerlemeyi öyle göreceksin!
Zirveye ulaşmadan sanki hep aynı karla mücadale ediyormuşsun gibi gelebilir ama aslında senin attığın her adım seni o zirveye taşıyor.
Bu bülteni de tam da bu hislerle yazmıştım.
Peki bir düşün, sen 2018'de neleri fark ettin?

2018'de Kendimde En Çok Takdir Ettiklerim
Bu yıl gerçekten dönüşümsel oldu benim için. Çok takdir edeceğim şey var ama 3 tanesi çok önemliydi:
-Birçok bahane arkasına saklanabilecekken sistemli bir şekilde çalışmaya devam ettim.
-Kendime her gün olmak istediğim kişiyi sordum ve o kişi olmak için bilinçli adımlar yaptım.
-"Eğlenmek" benim için çok önemli olmasına rağmen birşeyler peşinden koşarken ne kadar çok "anın tadını çıkarmadığımı" gördüm. "Eğlenmeyi" benim için hedef yaptım ve bana getirdiği sonuçlar sürekli koşmaktan çok daha fazlası oldu. ("Ödevler bitsin sonra eğlen" yok artık! :))
Peki bir düşün, sen 2018'de neler için kendini takdir ediyorsun? Unutma, olanları görüp takdir etmek daha fazlasını bize getirir.

2018'in En Güzel Alışkanlığı
2018'de yıllardır bildiğim ve bazen ara ara yaptığım, ama bir türlü tamamen uygulamaya geçmediğim birşeyi çok daha ciddiye almaya ve kalıcı olarak uygulamaya karar verdim:
1- Cep telefonumdaki uyarıları kapattım, sadece bazı uygulamalar için uyarı rakamsal olarak gösterme özelliğini ayarladım (Yani artık uyanır uyanmaz mesaj, email görmek yok:) )
2- Uyandıktan sonraki yaklaşık 1 saat içerisinde telefona bakmıyorum.
Bu 2 değişikliğin bende yarattığı etkiler inanılmaz oldu. 2019'da da aynen devam;)
Peki bir düşün, sen 2018'de sen hangi yeni alışkanlıkları kazandın? Neleri 2019'da da devam ettireceksin?

2018'in En Büyük Yaratımı
Tabiki Yaratım Kursu :)
Yaratım Kursu yeni ama benim son 3 yıldır devam ettirdiğim bir hayal!
Telefonumdaki not defterine aklıma konular geldikçe yazıyordum.
Net ve hızlı hayata geçirilebilecek etkili bilgiler veren, katılanların en yüksek potansiyellerine ulaşmalarına rehberlik edecek, muhteşem bir grup enerjisine sahip ve hem "ev" sıcaklığı & hem de kurs disiplini sunan bir platform hayal ettim.
Ve en çok da istediğim "süreklilik" enerjisi için alan tutabilmekti. 
Çünkü en büyük problemimiz biraz yapıp bırakmak. Bu bazen bilgi eksikliğinden bazen motivasyon yetersizliğinden kaynaklansa da, sorun bu "sürekliliğin" olmaması.
Ve eğer biz hayatımızda sevginin, paranın, mutluluğun, huzurun sürekli olmasını istiyorsak, tıpkı arabanın sürekli gidebilmesi için bakım ve benzine ihtiyaç duyması gibi, bizim de spiritüel olarak kendimizi beslememiz gerekiyor. 
O kadar çok kişiden tam da bunu "istediklerini", "aradıklarını", "hayal ettiklerini" duydum ki!
Evren muhteşem bir şekilde çalışıyor. Sizin isteğinizle benim içimdeki çözüm bulmak ve paylaşmak isteyen taraf buluştu. Ve muhteşem bir enerji ile başlıyoruz.
Eğer Yaratım Kursu ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsan bana yazabilirsin. Size özel VIP indirimli fiyatı ile üyeliğe başlamak için son gün 31 Aralık!
Peki bir düşün, sen 2018'de hangi konularda yaratıcılığını yansıttın? 2019'da hangi konulara ağırlık vereceksin?

Ve 2018'de En Çok Şükrettiklerim:
Elbette Sen! Burada olmana, birçok insan sadece şikayet ederken hayatını değiştirmeyi seçmiş sana ulaşma şansını bana verdiğin için sana şükrediyorum.
Yolumun bireysel seanslar, workshoplar, bültenler, canlı yayınlar, sosyal medya ve şimdi Yaratım Kursu ile kesiştiği rehberlik edebildiğim, ulaşabildiğim, kendine ve kişisel gelişimine önem veren danışanlarıma & takipçilerime şükrediyorum.
Dostlarıma çok şükrediyorum; benim için seçtiğim "aile" onlar. İyi ki varlar!
Ve tabii ki Koray'a binlerce şükrediyorum; yol arkadaşım, akıllı oyun arkadaşım, en büyük destekçim, en çok tetikleyenim ve daha da çok sevme kapasitesine sahip olabileceğimi ispatlayanım:)

Peki bir düşün, sen 2018'de en çok nelere şükrediyorsun?

Senin 2018 ile ilgili "EN"lerin ne? 2018'in son günlerinde en çok nelere şükrediyor, neleri takdir ediyor ve neleri 2019'a taşımak istiyorsun? 
Lütfen benimle aşağıdan paylaş, duymayı heyecanla bekliyorum.

Yaratım Kursu'na kayıt olmak için son 7 gün! VIP indirimiyle aylık 30$ yerine 14.99$'a kayıt olmak için tıkla.

Bülteni paylaşıp daha fazla kişinin isteklerini yaratmasına yardımcı olmak ister misin? Aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsin.

xoxo

Sevgilerimle,
Sat Nam,
Sevil


Sen değişirsen dünyan değişir

"Sen her zaman haklısın" (Peki bu her zaman mutlu ediyor mu? 😃)

Her zaman haklı çıkmak nasıl bir duygu? :)
Geçen gün bir arkadaşımla konuşuyorum, bana hayatının ne kadar zor gittiğinden bahsediyordu. 
Sürekli bütün aksilikler onu buluyor, ne kadar çabalasa da sonuçta yine hep birşeyler eksik, stresi hiç azalmıyor...
Sakince dinledim. İtiraz edeceğim birşey yoktu ki zaten:) Haklıydı;) Sürekli bir aksilikle uğraşıyor, hep ne kadar çok çabalasa da sonunda başka birşey için çabalamaya devam etmek durumunda kalıyordu.
Konuşması bittiğinde şunu söyledim:
"Haklısın. Çünkü sen "ne söylersen" sonunda haklı çıkacaksın."

Çekim Yasası ile ilgili en temel fakat uygulamaya geçirmekte en çok zorlanılan nokta: Çekim Yasası senin her dediğini emir olarak algılayıp gerçekleştirmek için harekete geçiyor. Senin cümlelerin sonuna "istemiyorum" demen, ya da o konulardan bahsederken "şikayet ediyor" durumunda olman birşeyi değiştirmiyor. 
Sen "ne"ye bakıyor,
"Ne"yi konuşuyor,
"Ne"ye odaklanıyorsan onu hayatına daha çok davet ediyorsun.
Evren de çok kibar bir davetli olduğu için davete katılıyor;)

Sen "hayatım çok zor benim" dediğinde de haklı çıkacaksın çünkü "hayatın zor olması" durumuna odaklandığın için;
"Herşey kolaylık ve rahatlıkla gerçekleşiyor" dediğinde de haklı çıkacaksın;)

Biliyorum çok kolay değil, zıttını yaşarken olmasını istediğin şey özelinde konuşmak. Borçların varken "bereketi", yalnız hissederken "ilişkiyi". Ama sistem bu. Kural bu. Ve bu email bugün sana bunun hatırlatmasını yapmak için ulaştı.

Şimdi bu sabahı düşün, sabah uyandığından beri aklından geçenleri ve kendine şunları sor:
1- Bu düşüncenin gerçek olmasını istiyor muyum? (İstediğin güzel şeyleri düşündüysen sonraki madddeleri geçip mailin sonuna atlayabilirsin;) )
2- Burnundan derin nefes al ve ağzından nefesi bırak. Bunu yaparken bu düşünceyi bıraktığını hayal et.
3- Gerçek olmasını istediğim ne? diye sor kendine.
4- Bu düşünceni destekleyecek 3 kanıt bul kendine.

Örneğin; aklından geçenin "para hiç yeterli değil" olduğunu fark ettin. Bu düşüncenin hayatında hep gerçeğin olmasını istemediğine göre bunu değiştirmeyi seçeceksin. Nefes egzersizini yap. Sonra daha güzel bir düşünce seç. Tamam belki diğer uç noktaya gidip "çook zenginim" deme, ama mesela şunu söyleyebilirsin: "Ben gittikçe daha da fazla hayatımda paraya izin veriyorum" ve bunu destekleyecek 3 örnek bul. Biraz zorla kendini tamam mı?;) 

Neyi fark ettin az önce, benimle paylaşmak ister misin? Aşağıdan yaz lütfen.

Bülteni paylaşıp daha fazla kişinin isteklerini yaratmasına yardımcı olmak ister misin? Aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsin.

xoxo

Sevgilerimle,
Sat Nam,
Sevil


Sen değişirsen dünyan değişir
Sen değişirsen dünyan değişir

Tekrarlanan döngüyü kırmak için bunu yap🔥

Hiç düşündün mü neden birçok kişi pazartesi rejime başlayıp salı bırakıyor?
Ya da, sigarayı bırakmaya karar verip arkadaşıyla buluştuğunda tekrar başlıyor?
Ya da, yeni ilişki isterken eski sevgilinin sosyal medya profiline bakıp duruyor?
.........

"Sevil bir türlü başlayamıyorum"
"Sevil bir türlü eskiyi düşünmeyi bırakamıyorum"
"Sevil yine planladığımın dışına çıktım"

Ortak nokta ne biliyor musun?
Eskiye kapıyı kapamış olmamak!
-Tembellik hala kapının ardından duruyor ve kapı açık.
-Eski sevgilinin profili hemen kapının arkasında ve kapı açık.
-Plansızlık hemen kapının ardında, bak kenardan görünüyor.

Orada hafif kapı aralığı tutmaya devam edersen, diğer kapılarda biraz zorlanınca hemen yine o kapıya geleceksin. 
Sağlıklı beslenmedeki bir madde zor gelince hemen eskiye dönecek, yeni tanıştığın kişi ile birşeyler istediğin gibi gitmeyince hemen eski sevgiliye mesaj atacak, yeni projede önünde çıkan ilk engelde hemen seni çok yıpratan alışkın olduğun yere geri dönmeye çalışacaksın.
Ama eğer, o kapıya NET HAYIR dersen; diğer kapıyı açmak ve ilerlemek için tüm gücünü vereceksin.
Ve isteklerin, seni o tüm gücünün tüm isteğinin tüm enerjinin ardında bekliyor.

Hangi kapılar hala hafif aralık?
Sana iyi gelmediğini bildiğin, seni eskiye götüren, seni hedeflerine ulaştırmayacağını bildiğin şeye HAYIR de bu hafta!
Kendini ona/onlara hayır diyecek kadar SEVİYOR MUSUN?
Kendine ona/onlara hayır diyecek kadar DEĞER VERİYOR MUSUN?
Net bir HAYIR sana bir sürü yeni kapı açacak.

O zaman şimdi, şu an, bu kararı verme anı:
2019'daki isteklerini, hayallerini düşündüğünde;
-Sana iyi gelmeyen hangi alışkanlıklarına?
-Sana iyi gelmeyen hangi durumlara?
-Sana iyi gelmeyen kimlere HAYIR diyorsun?
Listeni yap, altına imzanı at ve kendine bugün bu sözü ver. 
Kendini, kendini seçecek kadar SEV.

Aldığımız kararları başkalarıyla paylaştığımızda o sorumluluğu çok daha iyi hissediyoruz. Listeni yapıp benimle paylaşmak istersen lütfen aşağıdan paylaş. Okumayı heyecanla bekliyorum. 2019'a yepyeni bir sen olarak gireceksin;)

Bülteni paylaşıp daha fazla kişinin isteklerini yaratmasına yardımcı olmak ister misin? Aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsin.

xoxo

Sevgilerimle,
Sat Nam,
Sevil


Sen değişirsen dünyan değişir