Çekim Yasasının açma-kapama tuşu ...

IMG_0530.JPG

"Ben yaratamıyorum :((("

O kadar çok duyuyorum ki bu cümleyi. Hayalleri, istekleri var; ayaklarını yerden kesen bir ilişki, kararlarını sınırlandırmak zorunda kalmayacağı kadar bolluk ve bereket, her gün yataktan onu heyecanla kaldıracak bir iş ya da hayatın tadını daha fazla çıkartmasını sağlayacak deneyimler...
"Ama yaratamıyorum :("

Gel önce bir konuda anlaşalım:
Çekim Yasasının açma-kapama tuşu yok!
Yani, bazı zamanlar yaratıyorsun, bazı zamanlar yaratmıyorsun diye bir durum yok.
Nasıl ki Dünya hep dönüyor, biz bunun farkında olsak da olmasak da; biz bunun üzerine konuşsak da konuşmasak da; biz bunun nasıl olduğuna ve bizi nasıl etkilediğine kafa yorsak da yormasak da, işteçekim yasası da her an her saniye işlemeye devam ediyor, sen şu anda bu satırları okurken olduğu gibi.

İsteklerin şu anda yoksa hayatında; bu sen yaratamadığın için, ya da çekim yasası senin için çalışmadığı için değil; enerjin ağırlıklı olarak "isteklerinin gerçekleşmesinde" olmayıp "isteklerinin gerçekleşmemesinde ya da başka düşüncelerde" olduğu için.

Kocaman bir bahçe düşün, ortasında hiç durmadan su akıtan bir hortum olan. Sınırsız, sürekli akıyor. 
Bahçede bir sürü farklı çiçek var, farklı bölgelerde farklı çiçekler: Doğuda güller, batıda papatyalar, kuzeyde yaban otları, güneyde karanfiller. Bahçıvan hortumu nereye yönlendirirse oradaki çiçekler beslenecek. Bu bahçeye baktığında diğer 3 yerdeki çiçeklerin gayet güzel açtıklarını ama bir taraftakilerin kuruduğunu görürsen, ne dersin? "Bahçıvan bu işi beceremiyor" mu yoksa "Bahçıvan bu 3 tarafla ilgilenmiş, bu tarafa ise bakmamış" mı? 

Sen de aynı bahçıvan gibi, her an her saniye ya isteklerinin "gerçekleşme durumunu" besliyorsun, ya da "gerçekleşmeme durumunu".
Sen;
-"Ya olmazsa"
-"Olmayacak galiba bu"
-"Yok ben bunu yapamıyorum"
-"Zaten eskiden de hep böyleydi, yine böyle olacak galiba"
-"Bir çözümü yok, yine aynı şeyler yaşanacak"
gibi cümleleri aklından geçirdikçe, bunlar çekim yasası tarafından duyuluyor ve sana iletilecekler arasına giriyor. Yani bahçeyi sulamaya devam ediyorsun. Her an yaratmaya devam ediyorsun;
-Ya isteklerini,
-Ya da istemediklerini

Farkındalık

Farkındalık işte bu yüzden çok önemli. Anda kalman, düşüncelerinin, enerjinin nerede olduğunu fark etmen işte bu yüzden çok önemli. Her an her saniye yaratmaya devam ederken, "isteklerini yaratmak" üzerine enerjini kullanman işte bu yüzden çok önemli.

Birkaç gün önce, kendimi "Ya bu olmazsa" diye düşünürken buldum. Ben neyi beslersem o gerçek olacak!!! Hemen odağımı değiştirdim; yaban otlarını değil, gülleri beslemeye başladım:) Ve tabiki Evren de hemen değişen enerjimle hizalı şeyleri bana getirmeye başladı.

Kendi üzerinde çalışıyorsun ya da çalışmak istiyorsun... Eğer düşüncelerin, eğer enerjin, eğer yaptıkların isteklerinde değilse, onları beslemezse; diğer beslediğin şeyleri hayatına davet etmeye devam ediyorsun demektir.

Bu haftaki konumuz bu; "düşüncelerimizin, enerjimizin nerede olduğunu" fark etmek. Al kağıdı kalemi ve serbest yazım yap. Aklından neler geçiyordu az önce, şu anda. Sonra da yazdıklarını oku. "İsteklerinin gerçekleşmesini mi besliyormuşsun yoksa gerçekleşmemesini mi?" Ve bugün ne olursa olsun "isteklerinin gerçekleşmesine" odağını çevirecek birşey yap;) Çünkü her an her saniye yaratmaya devam ediyorsun!

Neler fark ettin, neler düşünüyorsun, bugün neler düşünmeyi, neler yapmayı seçiyorsun lütfen benimle aşağıdan paylaş!
xoxo

Sevgilerimle,
Sat Nam,
Sevil

Sen değişirsen dünyan değişir

 

Bu bültenin daha çok kişiye ulaşmasını sen de ister misin?
Aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsin.
Canlı Yayınlar, Soru-Cevaplar ve çok daha fazlası için seni de bekliyoruz! 
Yaratım Kulübü