İsteğin hazır, peki ya sen? 📦🏆🏡

IMG_1526.JPG

Hayallerine ne kadar hazırsın?
.............
O ilişkiyi, işi, zenginliği istiyorsun ve onlarla yapacağın şeyleri de hayal ediyorsun; hayalin geldi kapıda "Senin için geldim" dedi sana, "ne kadar hazırsın onu hayatına almaya?"

Zengin olmayı, çok paran olmasını hayal ediyorsun; peki onları nerede değerlendireceğini biliyor musun?
İlişkin olmasını, hayatını biriyle paylaşmayı hayal ediyorsun; peki hayatın, programın, günlük yaşamın, evin 2 kişilik bir hayata ne kadar hazır?
Yönetici olmak istiyorsun; peki ekibinle nasıl iletişim kurmanın en iyi yöntem olduğunu, en iyi sunumları nasıl yapabileceğini biliyor musun?
Çok meşhur olmak, tanınmak istiyorsun; peki enerjisel olarak göz önünde olmaya hazır mısın?

İsteklerini söylüyorsun, onların siparişini Evren'e veriyorsun; peki sen ne kadar o isteğine hazırsın?

İlişki yaratımı üzerine çalıştığım dönemlerde, bu soruyu ilk düşündüğümde "Tabiki canım!" diye cevap vermiştim. Fakat düşündükçe aslında "sevgiliye, ilişkiye" hazır olmadığım noktaları saptayıp, hayatımda değişiklikler yapmaya başladım.
Mesela, hayatım inanılmaz yoğundu. Sonraki ayın sonuna kadar her hafta sonu sabah kahvaltısı, öğle yemeği, akşam programı; kimlerle buluşacağım, neler yapacağım belliydi. O zaman aslında ben Evren'e nasıl bir mesaj iletiyordum: "Sen zaten daha göndermeyeceksin, ben de dolduruyorum zamanımı"
-Bunu fark ettikten sonra plan yapmayı bıraktım mı? Hayır:) Ama, planlarıma bakarken bir anda birisiyle plan yapmak isteyecek olursam neleri iptal edeceğimi belirliyordum. Her haftaya bakarken artık "her an sevgilim olabilirmiş" enerjisini yayıyordum.

Ya da kendimi hep araba kullanıp gezerken hayal ederdim, ehliyet sınavını da geçmiştim, fakat gidip de ehliyeti teslim almamıştım. "Amannn arabam mı var şimdi gidip para vericem" diye düşünüyordum. Evren'e verdiğim mesaj "Arabam yok, daha olmaz da zaten, o yüzden boşveriyorum"
-Ehliyetimi Şubat ayında aldım, arabamı Aralık'ta

Borsada hangi kağıtlara yatırım yapmanın getirisi yüksektir? Neredeki evi hangi şartlarla satın alırsın? Kendi şirketini nasıl kurarsın? Muhasebeci, PR uzmanı kimlerle çalışmak istiyorsun? Sevgilinle yurtdışında ilk nereye tatile gideceksiniz, ne kadar bütçe ayırman gerek, pasaport gerekiyor mu? Tenis turnuvasına katılman için hangi ön şartları sağlamalısın?....

Bu hafta kendini "isteklerine hazırlama" haftası!

Ağzından çıkan her cümle, aldığın her karar; ya "isteklerinin gerçekleşeceğine" dair inancını gösteriyor ya da "amannnn daha olmaz zaten" diye düşündüğünü. İsteklerinin olacağına inanıyorsan, kendini ona hazırlarsın öyle değil mi?
-O eğitimi alırsın
-Evini / Eşyalarını hazırlarsın
-Spora başlarsın
............

İşin sırrı; Wayne Dyer'ın söylediği gibi "Believe it to see it" yani "Önce inan, sonra gör". Sen önce inanacaksın, önce inandığına dair işaretleri Evren'e göndermeye devam edeceksin; sonra da bunların tatlı tatlı sonuçlarını hayatında görüp tadını çıkaracaksın;) 

Şu anda hayallerine kendini hazırlamak için atacağın yeni adım ne?

Düşüncelerini lütfen benimle aşağıdan paylaş.

xoxo

Sevgilerimle,
Sat Nam,
Sevil

Sen değişirsen dünyan değişir

 

Bu yazının daha çok kişiye ulaşmasını sen de ister misin?
Aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullanarak paylaşabilirsin.
Canlı Yayınlar, Soru-Cevaplar ve çok daha fazlası için seni de bekliyoruz! 
Yaratım Kulübü

Sen bu davete gider miydin? 😃

Seni birisinin çağırdığını hayal et; hayallerindeki iş, hayallerindeki sevgili adayı ya da para. Şöyle söylüyor sana:

-Gelsene çok geç kaldın, pufff
-Amannn gelsen de ne olacak ki sanki
-Gel gel de şu sıkıcı şeylerden kurtulayım

Diğer tarafta ise şöyle bir ses duyuyorsun:

"Hayat çok güzel, çok eğlenceli. Ben kıpır kıpır enerjiğim, sevgim ve hayallerimle seninle çok güzel bir geleceğe varım. Beraber çok güzel vakit geçiririz. Seni de çok mutlu etmek hedefim. Gelmek ister misin? 

Seni bilmem ama ben kesinlikle 2. sese doğru giderdim:)

Seansta danışanım para istiyor, onu hayatına çağırmak istiyor ama o kadar olumsuz, bıkmış, gelse de şu ödemeleri yapsam da gibi bir ruh halinden istiyordu ki, onu durdurdum ve sordum:
"Sen böyle seni çağıran birine gider miydin?"

Hayallerine mektup yazma zamanıııı! :)

Paraya, sevgiliye, işe onunla ne güzel hayallerin olduğunu, ona vereceklerini ve onunla kurduğun güzel paylaşımcı eğlenceli hayalleri anlatmaya başla;) Onu hayatına davet et!

Doğru yapıyor muyum diye sorguladığın anlarda hep kendini o sevgilinin, o paranın, o işin yerine koy: Ben gitmek ister miydim? Cevabın EVET ise, doğru yoldasın. Cevabın HAYIR ise; biraz daha çalış daveti çekici kılmak için:) 

Düşüncelerini lütfen benimle aşağıdan paylaş.

xoxo

Sevgilerimle,
Sat Nam,
Sevil

Sen değişirsen dünyan değişir

 

Bu yazının daha çok kişiye ulaşmasını sen de ister misin?
Aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullanarak paylaşabilirsin.
Canlı Yayınlar, Soru-Cevaplar ve çok daha fazlası için seni de bekliyoruz! 
Yaratım Kulübü

Bunu yapmayı bırakmasaydım hala aynı yerdeydim 😱

10 yıldan uzun süredir kişisel gelişim hayatımın bir parçası. Ve bu yolculuğun öyle bir dönemi vardı ki, çamura saplanıp patinaj çeken bir araba gibiydim; aynı yerde sayıyordum...

Öyle muhteşem bir düzenin parçasıyız ki, ne ararsak onu veriyor bize. Tıpkı telefon açmak gibi. Ayşe'ye ulaşmak için Ayşe'yi ararsın di mi? Burak'ı değil.

O bahsettiğim dönemde sürekli olarak "problemi arıyordum", "problemi bulmaya çalışıyordum", "problemin özelliklerini anlayıp sonra da bunu saatlerce konuşuyordum" :) 

Sonuç; Evren bana "o problemi" vermeye devam ediyordu. Bu ister "borç" olsun, ister "ilişkimin olmaması" olsun, ister "beni anlamayan insanlar" olsun!

Farkındalıkla ilgili en büyük karmaşalardan biri bu; bizi sınırlandıran düşüncemizi, kendimize çizdiğimiz sınırı ya da hayatımızdaki tekrar eden döngüyü buluyoruz kiiiii bu çok önemli bir parça. Bulmacanın kilit noktalarından biri ama BULMACANIN KENDİSİ DEĞİL! :) Önemli olan onu fark ettikten sonra artık seçim yapmak ve "Ben bu oyunu oynamayı bırakıyorum" demek!

Eğer bu dediğimi yapmazsan hayatını o bulmaca yaparsın. Kişisel gelişim diye görünen bu problemi bulma, onunla oynama oyunu hayatın olmaya başlar. 

Peki ne yapacaksın?

Neden mutsuz olduğunu, seni sınırlandıran düşünceni, kendine koyduğun bariyeri saptadıysan; çözümü konuşmaya başla artık.Çözümü seç, çözümü konuş, çözümü hayal etmeye başla. Açsın mesela; ne yaparsın? "Acaba ben niye açım, acaba neden acıktım, bak bak boş boş oturmasaydım, dur ya belki de bu yüzden açım" diye saatlerce konuşmaya devam mı, yoksa kalkıp karnını doyurmak mı? 

Bu dediğim eğilim beyninin çalışma şekli o yüzden yalnız değilsin. Çünkü bir problem yaşadığın zaman beynin sorunun nedenini bulmaya çalışıyor ve o anda anlık bir rahatlama hormonu salgılıyor; "Sorunum var ve onunla ilgileniyorum". Fakat bu noktada uzun süre kaldığında konu çözüme ulaşmak yerine sorunu yaşamak oluyor. O yüzden konumuz kaçmak, yok saymak, hehehhehe ben süperim diye içinde birşeyler rahatsız ederken üstünü kapatmak değil; konumuz sorunu gör, fark et ve sonra çözümü seç.

"Geçmiş seni geleceğe götürmeyecek"

Bu hafta bol bol hayallerini konuşmaya var mısın?
İstediğin hayatı konuşmaya başla, nereye doğru ilerlediğini, ilerlemek için hangi adımları attığını, isteklerini!
O isteği gerçekleşmiş olan Sen şu anda nasıl hissederdi, neler konuşurdu, neler yapardı, nasıl davranırdı? Öyle olmaya başla.
Sormaya başla Evren'e; "Ben ............. yı istiyorum, bunun için ne yapmalıyım?"
Ayşe ile konuşmak istiyorsan Ayşe'yi arama zamanı;)

Düşüncelerini lütfen benimle aşağıdan paylaş.

xoxo

Sevgilerimle,
Sat Nam,
Sevil

Sen değişirsen dünyan değişir

 

Bu yazının daha çok kişiye ulaşmasını sen de ister misin?
Aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullanarak paylaşabilirsin.
Canlı Yayınlar, Soru-Cevaplar ve çok daha fazlası için seni de bekliyoruz! 
Yaratım Kulübü

Motivasyon istiyorsan bunu kesinlikle okumalısın 😃

Harekete geçmek neden bu kadar zor? O ilk adımı atmak? Seni hayallerine yaklaştırma ihtimali olduğunu düşündüğün şeyi yapmak?

Çoğunlukla konu "ne yapacağını bilmemek" değil, onu yapacak gücü içinde bulamamak ya da bir sürü bahane sıralayıp o adımı atmak yerine dizi izlemek :))) 

Tabiii bir de ardından hissedilen suçluluk, pişmanlık, kaybedilen zamana takılırken daha da çok zaman kaybetmek:) 

Tamam hepsini biliyorsun, Ego'nun seni nasıl kandırdığını da! Ama yine de harekete geçemiyorsun. 

Demek ki, ne olup olmadığını bilmek yeterli değil. Bulmacanın eksik parçasını bulup yerine koymamız önemli:

MOTİVASYONU

Seni harekete geçirecek, zihninin vıdılamasına rağmen adım atmanı sağlatacak motivasyon!

"Bunu yapmam gerekli",
"Sınava girmem lazım",
"Bunları halletmeliyim"
Ne kadar sık kullanıyorsan bu ve benzerlerini, motivasyonu unutabilirsin. Çünkü ruhunun en dipteki istediği şey "özgür" olmak!

Şimdi o ertelediğin adımı düşün; cv güncellemek, kendini sevmek üzerine çalışmak, meditasyon, finansal durumunu yazıp çizmek... 

Şimdi de o adımı ne için yapmaya karar verdiğini hatırlat kendine! O çalışacağın hayallerinin işini, kendinle sevgi dolu bir ilişkinin sana kazandıracaklarını, finansal olarak özgür olmanın nasıl bir hayat getireceğini.... 

Bu aşamayı atladığında, ya da unuttuğunda tabiki bir tarafın "Niye yapıcam ki, çok sıkıcı, bana ne, bana ne!" diye isyan edecek. Ona sonucunda neler elde edeceğini hatırlatmak zorundasın.

Araba kullanmaya başladığım ilk zamanları hatırlıyorum. Düz vites, İstanbul yollarında. Yokuşta kalırım, araba kayar :))) ... Tam bir işkence. Kaç kere bırakmak istedim. Kaç kere kaçmak. Ertelemek. Yapmamak. Ama şunu biliyordum eğer bunu yapmazsam sonucunda hayal ettiğim özgürce araba kullanma, gezme, konfor hayatımda olamazdı. 

Hadi bugün önce bu egzersizi yapmayı erteleme, sonra da o atacağın adımı. O sana zor gelen, ertelediğin şeyi yapmanın sana getireceklerini yaz, kendine hatırlat, heyecanlan, gözünü kapat kendini onu yaşarken gör ve sonra da o adımı at:)

Düşüncelerini lütfen benimle aşağıdan paylaş.

xoxo

Sevgilerimle,
Sat Nam,
Sevil

Sen değişirsen dünyan değişir

 

Bu yazının daha çok kişiye ulaşmasını sen de ister misin?
Aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullanarak paylaşabilirsin.
Canlı Yayınlar, Soru-Cevaplar ve çok daha fazlası için seni de bekliyoruz! 
Yaratım Kulübü

Mutlu olmak mı, Haklı olmak mı?

Öncelikle şimdidennnn bayramını kutluyorum: Çoook tatlı, çoook keyifli ve çoook sevgi dolu bir bayram olsun!

Ben böyle yazıcam ama açık olalım, bayram dönemleri reklamlarda izlediğimiz gibi sadece güzel kucaklaşmalar ve tatlı sohbetler zamanı olmuyor:) Bayram zamanları aynı zamanda; birçok tetiklenme, gerilme, geçmişin hikayelerini tekrar tekrar açma dönemleri, öyle değil mi?

Bu bülteni tam da zamanında izliyorsun;)

Aile fertleriyle, akrabalarla, ya da sadece öylesine ortamda bulunan birileriyle tartıştın, gerildin. Canın sıkıldı, üzgünsün, mutsuzsun. Zihnin sürekli aynı senaryoyu oynuyor ve sen karşı tarafın sana neler yaptığı, neden haksız olduğu hikayesi içerisinde debeleniyorsun. İçten içe kötü hissetmeyi istemiyorsun ama bir taraftan da Ego'nun haklı çıkma arzusuna direnmek çok zor geliyor...

Seni bu döngüden, bu enerjini emen girdaptan çıkaracak bir soru üzerine konuşuyorum bu hafta; "Mutlu olmak mı, haklı olmak mı istiyorsun?"  ve enerjini 3 adımda nasıl değiştirebileceğini öğretiyorum.

Bu haftanın bültenini izle, lütfen düşüncelerini benimle paylaşmayı unutma ve bayram süresince ihtiyaç duyduğun anlarda benim sesimi duy; "Mutlu olmayı, haklı olmayı mı seçiyorsun?" 

Düşüncelerini lütfen benimle aşağıdan paylaş.

xoxo

Sevgilerimle,
Sat Nam,
Sevil

Sen değişirsen dünyan değişir

 

Bu yazının daha çok kişiye ulaşmasını sen de ister misin?
Aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullanarak paylaşabilirsin.
Canlı Yayınlar, Soru-Cevaplar ve çok daha fazlası için seni de bekliyoruz! 
Yaratım Kulübü