Ya hayatımız bir havuz problemi olsaydı 😳😄❓

IMG_2255.JPG

Havuz problemlerini hatırlar mısın?
"Bir musluk bir havuzu 4 saatte doldurabiliyor. İkinci musluk ise 6 saatte doldurabiliyor" diye başlar. Sonrasında bir de başka bir musluktan (delikten) bahseder soru, havuzu boşaltan. Sonra da oturur 2 musluk doldurur, 1 tanesi boşaltırken bu havuz ne kadar sürede dolacak diye denklemi kurup çözmeye başlarsın.
Sen de hiç düşünmüş müydün, "O musluğu kapatsanıza!", "O deliği kapatsanıza!" diye :)))

Peki hayatında bunu yapıyor musun?
Enerjini boşaltan kişiler, durumlar, koşullarla ilgili ne yapıyorsun?
Deliği kapatmaya mı çalışıyorsun yoksa enerji musluklarını açtıkça açıyor musun?

En çok gördüğüm eğilim musluğun açıldıkça açılması ya da yeni musluklar ekleme çabası. Tabiki bunda yanlış birşey yok. Enerjini yükseltmek için yeni yollar buluyorsun, yeni aktiviteleri hayatına dahil ediyorsun, ve bir süre sonra da sana iyi gelen teknikleri takip ediyorsan, Evet eskisine göre daha kolay oluyor enerjini yükseltmek. Fakat bir yandan da enerjinin çekildiğini, havuzdan suyun boşaldığını da hissediyorsun...

Eminim bu bülteni okurken bile bunların ne olduğu hakkında bir fikrin var. Asıl soru, neden bunun için birşey yapmıyorsun??? Çok yüksek ihtimalle, çünkü korkuyorsun! ;)

Bu hafta seni bu konuda challenge yapmak istiyorum, yani zorlamak ve bu konuda bir adım atmanı sağlamak. Çünkü Evren sen bu konuda bir adım atana kadar seni zorlayacak. Ya o delik git gide büyüyecek ya da enerji akıtan musluklar kesilmeye başlayacak çünkü Evren senin "korkmamanı" ve ilerlemeni istiyor. 

1. Adım: Delik nerede?
Senden hayatında şu anda enerjini kaçıran bir noktayı belirlemeni istiyorum. Evet tabiki birden çok olabilir. Bir tanesini kapatınca, diğerlerini kapatmak daha kolay olacak.

2. Adım: Ne istiyorsun?
Delikleri kapatamamanın önündeki en temel neden, alışkanlıklar. Canımızı sıksa da, yanlış olduğunu hissetsek de devam ediyoruz. "Konforlu alan" demeyeceğim çünkü orada çok da konforlu hissettiğimiz söylenemez. Konu; alışkanlık olması. Peki bir alışkanlığı nasıl kırarsın? Zihnimiz boşlukları sevmez. Yani birşeyi kaybetmekten hoşlanmaz. Bu "enerjimizi alan delik" bile olsa:) O yüzden ona yeni ne vereceğini söylememiz lazım. Ne istiyorsun? Bu delik kapanınca nasıl bir hayatın olacak?

3. Adım: Seni şu anda ne korkutuyor?
Burada da serbest yazım yapmanı istiyorum. Artık isteğini biliyorsun, seni korkutanları açık açık yaz. Sonra da sorgula: Bu böyle olmak zorunda mı? Bu korku gerçekten bu zamana mı ait? Buna farklı bakabilir miyim?

4. Adım: İsteği gerçekleşmiş olan sen nasıl biri olursun?
Bu adım çok önemli. Yukarıda bahsettiğim gibi, eğer yeni durumun faydalarını kendine göstermezsen, Ego seni alışkanlığına geri döndürmeye çalışacak, 5. adıma geçirtmeyecektir. 2. Adımda yazdığını biraz daha ilerletmeni istiyorum bu adımda. Enerji kaçağı olmadığında nasıl bir hayatın olacağını kendine daha da detaylı anlatmanı istiyorum. Tabiki yine yazılı olarak;)

5. Adım: Bu konuda bugün ne yapacaksın?
Evetttt, geldik aksiyona! "Sevil, bunu şimdi istemeseydin?" :))) İyi de şu anda bu konuda bir adım atmazsan aynen yukarıda yazdığım gibiEvren'in seni zorla bu konuda bir adım atman için zorlamasını mı bekleyeceksin? Evren zorladı mı baya zorluyor biliyorsun:) Gel bugün burada benim, bizim desteğimiz yanındayken bir adım at.
-Belki biriyle görüşüp konuşman gerekiyor o adım için, ok bugün görüşemesen de bugün görüşmeyi planla.
-Belki bugün istifa edemesen de, istifa edeceğin tarihi belirleyip o zamana kadar atacağın adımlar içindeki ilkini bugün at (CV düzenlemek, başvuru yapmak gibi)
-Belki de bedenin, beslenme düzenin senin enerjini çekiyordu bugün hemen bir adım attın ve yürüyüşe başladın.

Sen bir adım attığında, Evren'deki herşey seni bu konuda desteklemek için harekete geçecek!

Haydi şimdi kağıdı, kalemi al ve deliği kapatarak havuz problemini çözmeye başla. Egzersizin tamamını ya da paylaşmak istediğin adımları benimle, bizlerle Yaratım Kulübünde paylaşabilirsin. Seni de bekliyoruzzz.
Facebook Yaratım Kulübü'ne katılmak için tıkla.


xoxo

Sevgilerimle,
Sat Nam,
Sevil

Sen değişirsen dünyan değişir

 

Bu bültenin daha çok kişiye ulaşmasını sen de ister misin?
Aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsin.