Peki ya ne istediğini bilmiyorsan???

Yaratım gücün olduğunu öğrendin. İstediğin hayatı yaratabileceğini de. Harika! 

"İyi hoş tamam güzelmiş de, ne yaratıcam ki ben?" diye soruyorsan,
"Ya yanlış yaratırsam" diye korkuyorsan,
"Ne istediğimi bilmiyorum ki" diye üzülüyorsan,
Aşağıda seninle bu durumda uygulayabileceğin 3 yöntemi paylaşacağım. Sana hitap edeni / edenleri uygula ve lütfen benimle de paylaş. Çünkü sen istesen de istemesen de her saniye yaratmaya devam ediyorsun:)

1- "Ne istemediğin"den başla
Evet belki yıllarca otomatik pilotta sürdürdün hayatını, şimdi de biri karşına geçip "Tamam bak sen istediğini yaratabilirsin işte. Hadi söyle söyle ne istiyorsun?" dediği anda, strese giriyor olabilirsin:)
Ya da hep ne istediğini konuştuğunu sanarken, bir de fark ettinki, sen aslında hep ne istemediğini, korkularını, olmasından endişelendiğin şeyleri sıralıyormuşsun; o yüzden "peki o zaman ne istiyorsun?" diye sorulduğunda şaşırıp kalıyor olabilirsin.
Veya, çok yüksek ihtimalle o kadar uzun zamandır istemediğin bir hayatı yaşıyorsun ki, isteğini hayal et dediklerinde insanlara elinde ne varsa fırlatmak istiyorsun:)))
Eğer bunlardan birini ya da hepsini yaşıyorsan, önce derin bir nefes al bırak:) Sonra da al eline kağıdı kalemi ve oraya alt alta istemediklerini yaz. 
-Mutsuz ilişki
-Yalnız olmak
-Sürekli borç ......

Şimdi her birini tek tek ele alarak, o konu hakkında nasıl hissetmek istediğine bak. 
-Mutlu
-Sevilen
-Huzurlu

En büyük yanılgı, Evren'e detay vermen gerektiğini sanman. Evren senden çooook daha fazlasını biliyor;) Senin ona "nasıl hissetmek" istediğini söylemen onun senin için doğru kişi, şart ve zamanlamayı ayarlaması için yeterli. Sen nasıl hissetmek istediğini söyle, bırak o da işini yapsın:)

2- Hayranlık duyduğun kişilere bak
Eğer birisi sana ilham veriyorsa, onun gibi olmak onun sahip olduğu şeylere sahip olmak istiyorsan; iç sesin seninle konuşuyor demektir.
"Ben de bunu istiyorum"
Biraz incele. Ondaki neyi beğeniyorsun? Neyi duyduğunda "keşke benim de olsa" diyorsun?
Kıskandığın kişilere de bak:)
Evet, kıskanıyor olabilirsin; bu bir his ve bunu reddetmeye gerek yok;) Aslında bu his sadece sana konuşan iç sesin "Bak bak o yapmışsa ben de yaparım, hadi biz de bunu isteyelim" diyor. Duyuyor musun?

3- Eğlenceyi takip et
Garip bir düşünce kalıbı var: "Eğlenmek boş iştir"
Bunu, kendine eğlenme izni veremeyen, hayatı sadece "çok çalışacak, sürünecek ve bedel ödeyeceksin" gözlüğü arkasından gören birileri zamanında söylemiş, biz de çok güzel alıp "doğru" kabul etmişiz.
En son ne zaman eğlendiğin için suçluluk duydun?
En son ne zaman eğlendiğin için sanki birşeyleri kaçırıyormuşsun gibi hissettin?
En son ne zaman eğlendiğin için eleştirenlerin bakışlarını gördün?

Şunu yaz bir yere: EĞLENMEK, YARATIMLARINI HIZLANDIRIR!

Eğlendiğinde yaratıcılığın artar, eğlendiğinde Evren'le hizalısındır.

Şu soruları cevapla: En çok hangi anlarda eğleniyorsun? En çok hangi anlarda kendini çocuklar gibi eğlenirken buluyorsun? En çok hangi anlarda keyifli hissediyorsun?

Eğer uzun zamandır eğlenceden uzaklaşmışsan bunu bir anda yanıtlamakta zorlanabilirsin. Biraz daha geçmişe git. Çocukken en çok ne yaparken eğlenirdin?

Hayatta ne istediğimi keşfetmek istediğim zamanlarda bu soruyu sormuştum kendime. Çocukluğumla ilgili en çok bana eğlenceli hissettiren anlar; arkadaşlarımla oyun oynadığımız anlarmış:) Yani beni bir grubun içinde olmak, paylaşmak çok mutlu ediyor:) Bunu "isteğim" olarak belirlemiş olmam ve şu anda müthiş arkadaş çevremin olması, Yaratım Kursu gibi grup çalışması açmış olmam, Amerika'da olmama karşın Dünya'nın her yerinden sizlerle buluşuyor olmam, tesadüf mü? :)

Neler fark ettin? "Alaattin'in lambasından çıkan cin karşına gelse, ona "isteğin" olarak ne söyleyeceksin? Lütfen aşağıdan benimle paylaş, duymayı & okumayı sabırsızlıkla bekliyorum.
 
Bülteni paylaşıp arkadaşlarının da istedikleri hayatları yaratmalarına yardımcı olmak ister misin? Aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsin.

xoxo

Sevgilerimle,
Sat Nam,
Sevil


Sen değişirsen dünyan değişir