Mükemmel Olmayı Değil, Kendin Olmayı Seç

Bu hafta çok beğeneceğini düşündüğüm bir konu üzerine konuşmak istiyorum.
Adım atmakta zorlanan, önüne gelen fırsatı göremeyen, değerlendiremeyen, erteleyen kişilerde en çok gördüğüm özellik “Mükemmelliyetçilik / Mükemmel olma isteği” üzerine.
 
-Mükemmel olmaya çalışma,
-Mükemmel ilişkiyi bekleme,
-Mükemmel cv yi hazırlayıp öyle başvuru yaparım diye erteleme,
 
Ve diğer bir sürü örnek.
 
“Mükemmel olmak” diye bir kavramın hayatımıza sokulmasına en çok Ego’nun sevindiğini düşünüyorum.
 
Değişimi istemeyen, sınırlarımızın dışına çıkmamızdan korkan, kendimiz olmamızı istemeyen Ego için ne kadar güzel bir araç değil mi?
 
-Daha fazla para veya yeni bir iş hayal etmeye başlamışsındır; arkadaşın sana bir iş fırsatından bahseder (Evren hemen çalışmıştır), “CV ni iletirsen yardımcı olayım” der, heyecanlanırsın içini sevinç kaplar ama bir ses duyarsın “Ya şimdi ama CV de şunları şunları da bir düzenleyeyim, biraz mükemmel olsun, bugün değil mükemmel anda göndereyim ...”
 
……
 
Şimdi çok önemli bir haberim var: ZATEN MÜKEMMEL OLDUĞUNUZU FARK EDENE KADAR ASLA MÜKEMMEL OLAMAYACAKSINIZ! :)
 
Sürekli mükemmel olma çabası içinde tutan şey “Ego”. Ve o çaba içerisindeyken aslında kendimize verdiğimiz mesaj “Ben eksiğim”. Çünkü eğer gelecekte mükemmel olmayı düşünüyorsam şu anda arka taraftaki enerjim ne diyor “Ben eksiğim”. Peki benim şu andaki enerjim yarınımı da yaratıyorsa, yarın ne olacak? Ben yarın da eksik hissetmeye devam edeceğim... Yani sürekli koşturacağım fakat hiçbir zaman varamayacağım.
 
Fark etmeniz gereken şey, ZATEN ŞU ANDA MÜKEMMELSİNİZZZ! Ve siz buraya kimse olmak için, başkalarına göre mükemmel olmak için gelmediniz; KENDİNİZ OLMAYA GELDİNİZ!
 
Ego’nun bu mükemmel olma adı altında sizi geride tutma oyununu ve kendiniz olmaya izin vermenize yardım edecek olan 3 adımı haftanın bülteninde izleyebilirsin.

Düşüncelerini ve adımları uyguladıktan sonraki mucizelerini duymak için sabırsızlanıyorum. 


Kendin olmaya ve mucizelere izin verdiğin bir hafta olsun

Sat Nam,

Sevil