Feng Shui ile bereket enerjine akupunktur yap

Hiç başına geldi mi; ilk defa bir eve girersin ve girdiğin anda enerjinin değiştiğini yükseldiğini içinin ferahladığını hissedersin? Ya da tam tersi; sanki göğsünün üstüne birşey oturmuş gibi için daralır, nefes almakta zorlanırsın.

Enerjini yükseltmek üzere çalışıyorsun, çevrendekilerin negatif enerjilerinden kendini nasıl koruyacağını öğreniyorsun. Peki ya evinin enerjisi? Enerji her yerde ve her an bizi etkilemeye devam ediyor. 

Parayı, bir insan gibi düşün, ortamın enerjisine göre oraya daha çok gelmek isteyen, oraya gelmeyen ya da oradan gitmek için acele eden. Bu hafta bunu konuşalım istiyorum seninle. Evinde neleri değiştirerek parayı ve fırsatları çağırabilir, senden akıp gitmesini önleyebilirsin.

1- Para dediğimde aklına "su" gelsin;) Evdeki bozuk aletler enerji akışına engel oluyorlar, hele bir de bu bozuk olan şey musluk ise amannn dikkat! Su bizi iyileştirir, temizler, yeniler. Eğer buralarda sorun yaşıyorsan, finansal sorunlara davetiye gönderiyorsun.

2- Ev kapısından hemen girdiğinde bir ayna karşılıyorsa aman dikkat! Ayna yansıtır. Yani gelen fırsatları, müşterileri, parayı geri çeviriyorsun. Bunu yapmak istemezsin değil mi?

3- Yine ev kapısından girişte çok yoğun eşya olmamasına dikkat et. Gelen enerjinin rahat akmasını istiyorsun öyle değil mi? Eve girişte sen rahat giremiyorsan, para nasıl girebilsin?

4- Tıkalı lavabo, bozuk tuvalet de yine para enerjisi ile ilgili blokaj, kaos ve stres yaratıyor. Belki odağın orada değil diye düşünüyorsun ama her gördüğünde veya oradan geçtiğinde enerjini alıyor; yani paranı.

5- Klozet kapağını, Banyo ve tuvaletin kapısını sürekli kapalı tut. Banyolar ve tuvaletler evdeki en fazla su enerjisinin akıp gittiği yerdir. Tabiki suyun bizi temizlemesini, istenmeyen enerjileri alıp götürmesini istiyoruz fakat kullanmadığımız anlarda o kapıların açık olması havuzu temizleyip yeni su ile doldururken bir yandan gideri kapatmamamız gibi bir etki yaratıyor. 

6- Evdeki canlı çiçeklerimizin bakımlı olması, iyi durumda olması yine "yenilik, doğuş" enerjileri için çok önemli. Evdeki çiçeklerinin bakımına özen göster, eğer ev canlı çiçekler için çok uygun şartlarda değilse güzel yapay çiçeklerle de evini dekore edebilirsin.

7- Ve tabiki evin derli toplu olması ve eşya fazlalığı ile enerji akışına engel olmamasına dikkat. Önce "sana sadece iyi enerji verenleri" tutmak, sonra da evi düzenlemek. Burada sana iyi enerji verenler noktasının altını çizmek istiyorum. Birçok kişi eşya atarken "ihtiyacım var mı?" diye sorar. Sonra da "ileride birgün belki de ihtiyaç duyarsam" diye düşünerek saklamayı seçer. (İnsanoğlu elinde olan birşeyi kaybediyor hissini hiç sevmez) İhtiyaç olma mantığıyla bakarsak 100 şeyden sadece 10 unu atabiliyoruz. Ama soruyu sadece sana iyi enerji verenleri saklamak olarak sorduğunda, bu uygulamayı ilk defa yaptığında 100 şeyden 80 ini atabiliyorsun! Evet, o kadar fazla! (Yaptım, biliyorum:) )  Ama bir düşün, eğer o şey sana iyi enerji vermiyorsa tutmanın egonun oyunu olması dışında ne gibi bir sebebi olabilir ki? Sen sadece sana iyi enerji veren şeylerle kendini çevrelediğinde, evin senin enerjini yükselten, seni temizleyen tapınağın oluyor.

Ne düşünüyorsun? Evindeki farkında olmadığın enerji kaçaklarını buldun mu? Hangi noktalara akupunktur yapıp enerjiyi açacaksın? Düşüncelerini lütfen benimle aşağıdan paylaş.

IMG_0413.JPG