Mutlu olmak mı, Haklı olmak mı?

Öncelikle şimdidennnn bayramını kutluyorum: Çoook tatlı, çoook keyifli ve çoook sevgi dolu bir bayram olsun!

Ben böyle yazıcam ama açık olalım, bayram dönemleri reklamlarda izlediğimiz gibi sadece güzel kucaklaşmalar ve tatlı sohbetler zamanı olmuyor:) Bayram zamanları aynı zamanda; birçok tetiklenme, gerilme, geçmişin hikayelerini tekrar tekrar açma dönemleri, öyle değil mi?

Bu bülteni tam da zamanında izliyorsun;)

Aile fertleriyle, akrabalarla, ya da sadece öylesine ortamda bulunan birileriyle tartıştın, gerildin. Canın sıkıldı, üzgünsün, mutsuzsun. Zihnin sürekli aynı senaryoyu oynuyor ve sen karşı tarafın sana neler yaptığı, neden haksız olduğu hikayesi içerisinde debeleniyorsun. İçten içe kötü hissetmeyi istemiyorsun ama bir taraftan da Ego'nun haklı çıkma arzusuna direnmek çok zor geliyor...

Seni bu döngüden, bu enerjini emen girdaptan çıkaracak bir soru üzerine konuşuyorum bu hafta; "Mutlu olmak mı, haklı olmak mı istiyorsun?"  ve enerjini 3 adımda nasıl değiştirebileceğini öğretiyorum.

Bu haftanın bültenini izle, lütfen düşüncelerini benimle paylaşmayı unutma ve bayram süresince ihtiyaç duyduğun anlarda benim sesimi duy; "Mutlu olmayı, haklı olmayı mı seçiyorsun?" 

Düşüncelerini lütfen benimle aşağıdan paylaş.

xoxo

Sevgilerimle,
Sat Nam,
Sevil

Sen değişirsen dünyan değişir

 

Bu yazının daha çok kişiye ulaşmasını sen de ister misin?
Aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullanarak paylaşabilirsin.
Canlı Yayınlar, Soru-Cevaplar ve çok daha fazlası için seni de bekliyoruz! 
Yaratım Kulübü