Motivasyon istiyorsan bunu kesinlikle okumalısın 😃

Harekete geçmek neden bu kadar zor? O ilk adımı atmak? Seni hayallerine yaklaştırma ihtimali olduğunu düşündüğün şeyi yapmak?

Çoğunlukla konu "ne yapacağını bilmemek" değil, onu yapacak gücü içinde bulamamak ya da bir sürü bahane sıralayıp o adımı atmak yerine dizi izlemek :))) 

Tabiii bir de ardından hissedilen suçluluk, pişmanlık, kaybedilen zamana takılırken daha da çok zaman kaybetmek:) 

Tamam hepsini biliyorsun, Ego'nun seni nasıl kandırdığını da! Ama yine de harekete geçemiyorsun. 

Demek ki, ne olup olmadığını bilmek yeterli değil. Bulmacanın eksik parçasını bulup yerine koymamız önemli:

MOTİVASYONU

Seni harekete geçirecek, zihninin vıdılamasına rağmen adım atmanı sağlatacak motivasyon!

"Bunu yapmam gerekli",
"Sınava girmem lazım",
"Bunları halletmeliyim"
Ne kadar sık kullanıyorsan bu ve benzerlerini, motivasyonu unutabilirsin. Çünkü ruhunun en dipteki istediği şey "özgür" olmak!

Şimdi o ertelediğin adımı düşün; cv güncellemek, kendini sevmek üzerine çalışmak, meditasyon, finansal durumunu yazıp çizmek... 

Şimdi de o adımı ne için yapmaya karar verdiğini hatırlat kendine! O çalışacağın hayallerinin işini, kendinle sevgi dolu bir ilişkinin sana kazandıracaklarını, finansal olarak özgür olmanın nasıl bir hayat getireceğini.... 

Bu aşamayı atladığında, ya da unuttuğunda tabiki bir tarafın "Niye yapıcam ki, çok sıkıcı, bana ne, bana ne!" diye isyan edecek. Ona sonucunda neler elde edeceğini hatırlatmak zorundasın.

Araba kullanmaya başladığım ilk zamanları hatırlıyorum. Düz vites, İstanbul yollarında. Yokuşta kalırım, araba kayar :))) ... Tam bir işkence. Kaç kere bırakmak istedim. Kaç kere kaçmak. Ertelemek. Yapmamak. Ama şunu biliyordum eğer bunu yapmazsam sonucunda hayal ettiğim özgürce araba kullanma, gezme, konfor hayatımda olamazdı. 

Hadi bugün önce bu egzersizi yapmayı erteleme, sonra da o atacağın adımı. O sana zor gelen, ertelediğin şeyi yapmanın sana getireceklerini yaz, kendine hatırlat, heyecanlan, gözünü kapat kendini onu yaşarken gör ve sonra da o adımı at:)

Düşüncelerini lütfen benimle aşağıdan paylaş.

xoxo

Sevgilerimle,
Sat Nam,
Sevil

Sen değişirsen dünyan değişir

 

Bu yazının daha çok kişiye ulaşmasını sen de ister misin?
Aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullanarak paylaşabilirsin.
Canlı Yayınlar, Soru-Cevaplar ve çok daha fazlası için seni de bekliyoruz! 
Yaratım Kulübü