Kural: İhtiyaç duyma, senin olsun 🏆

IMG_8526.JPG

Bu hafta Evren ile birlikte yaratımın (Çekim Yasasının) en temel kurallarından birini hatırlayalım mı?
"Neyi yaşamak istiyorsan, ona ihtiyaç duymayan enerjide ol"

Evet can sıkıcı geliyor ilk başta değil mi düşüncesi?
"Paraya ihtiyaç duymasam niye isteyeyim ki?"
"İlişkiye ihtiyaç duymasam niye ruh eşimi arayayım ki?"
"Şu anda bu huzursuzluktan kurtulmaya ihtiyaç duymasam niye huzur peşinden koşayım ki?"
diye düşünüyor olabilirsin, ama maalesef kural bu ve sakın üzülme, yukarıda dediğin şartların içindeyken bile bakış açını ve enerjini değiştirerek istediğin hayatı yaratabilirsin!

Amerika'ya ilk taşındığımızda Miami'ye yerleşmiştik. Birçok bakımdan güzellikleri olsa da bir konuda beni çok zorluyordu: Arkadaşlık, kominite.
Çok şükür Koray ile çok iyi anlaşırız ama benim için arkadaşlık ve gruplar çok önemlidir.
Yaşayanlar, çalışanlar, kimse İngilizce konuşmuyordu!
Tarz zaten çok farklıydı:)) (İnsanların en büyük zevki parti, alkol, tekno müzik iken; biz ise canlı müzik, güzel sohbet, paylaşım arayışındaydık)
Bir arkadaşımla kahve içip sohbet etmeyi özlemiştim....
Yalnızlık hissi her hafta sonu olmaya başladığında bu işte bir terslik olduğunu fark ettim:)) Ve kuralı hatırladım: "Neyi yaşamak istiyorsan, ona ihtiyaç duyan enerjide olma"
Hmmm, yani yapmam gereken "arkadaşsız" iken, "arkadaşsız"ım diye ortalıkta dolaşmamak. Evet, evet çok kolay!!!
Fakat biliyordum; ben bu hissettiğim "yokluk" enerjisini değiştirmediğim sürece, aynı şeyi yaşamaya devam edecektim. Hatta hayatıma birilerini çeksem bile o ortamda yine "yalnız" hissetmeye devam edecektim.
Peki ne yaptım?

1- İhtiyaç enerjisinde olduğum noktaları fark ettim
İhtiyaç enerjisinde olmam demek Evren'e sürekli "bu hayatımda yok" diye yayın yapmam demekti. Radyo frekansını neye ayarlarsan onu duyarsın. Ben de gayet güzel güzel bu enerjiyi yaymaya devam ediyordum. 
Fark ettim ve seçim yaptım. Evren'cim gel bunu değiştirelim!

2- İsteğim ve o isteğim gerçekleştiğinde nasıl hissedeceğim konusunda netleştim
Nasıl bir arkadaş/arkadaşlar istiyorum? O zaman nasıl hissedeceğim? Nasıl bir Sevil olacağım?

3- Bu hisleri şu anda hayatımda nasıl var edebilirim?
Türkiye'deki arkadaşlarımla daha sık görüşmeye, uzun video chat sohbetleri ayarlamaya başladım. Hatta New York'ta yaşayan arkadaşımla her hafta 2-3 saat kahvelerimizi ayarlayıp ekran karşısına geçip konuşmaya başladık.

4- Şu anda sahip olduklarımla çok mutlu olmak
İsteklerimizin olması ve kendimizi yeni deneyimlere açmak istememiz çok doğal. Hatta büyümemiz için en olması gereken şey fakat bu noktada eğer sen de biraz benim gibiysen bazen isteğin için uğraşırken "o olana kadar mutlu olamam, eğlenemem ki" frekansına giriyor olabilirsin. Çok sıkışık ve tamamen akışa ters giden o alandayken herşey daha zor ilerliyor ya da ilerleyemiyor:)
Hayatımdaki güzel olan şeyleri hatırlamaya başladım. Daha çok şükrettim. Koray'a, onun arkadaşlığına, Facebook'a, onun sayesinde Dünya'nın her yerinden edindiğim arkadaşlarıma, işime... Hatta Şükür Maratonu tam da böyle bir ruh halindeyken kurduğum ilk Facebook Grubum:) Hem grup enerjisini hissetmek hem de kendimi de düzenli şükretmeye zorlamak istedim.

Bu 3 adımın sonunda çok hızlı şekilde; Miami'deki enerjimiz değişti, ne tesadüf ki (!!!) Boston'dan arkadaşlarımız ziyarete geldi, Florida'nın başka şehirlerine seyahatlerimizde orada arkadaş edindim, hatta Türkiye'den bile bizi ziyarete gelen arkadaşımız oldu:)
Birkaç ay sonra New York'a taşındık. Burada zaten arkadaşlarım vardı ama yepyenileri de hayatıma girdi. Hatta en büyük hayallerimden biri eşlerle beraber tatile gidecek seviyede bir yakınlık bulmaktı.
Ve bu bülteni sana şu anda arkadaşlarımızla geldiğimiz Pocano Gölü'ndeki haftasonu tatilimizden yazıyorum.

Herşeyi unutsan bile birşeyi kendine hatırlat; "şu andaki enerjin neyse onu hayatına gelecekte de olması için davet ediyorsun"
Peki sen bugün nasıl bir enerjidesin? Eğlenceli, rahat, huzurlu, sevgi dolu yani akışta ve isteklerine doğru giden bir enerjide misin yoksa sıkışmış, stresli, endişeli, bunalmış bir enerjide mi? 2. deysen, bunu değiştirmek için aşağıdaki adımları kullan ve lütfen benimle düşüncelerini paylaşmayı unutma.
1- İhtiyaç enerjisinde olduğun noktaları fark et
2- İsteğin ve o isteğin gerçekleştiğinde nasıl hissedeceğin konusunda netleş

3- Bu hisleri şu anda hayatında nasıl var edebileceğini belirle
4- Şu anda sahip olduklarınla çok mutlu olmak

Düşüncelerini benimle aşağıdan paylaş.

Bu mesaja ihtiyacı olduğunu düşündüğün arkadaşlarınla bülteni aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonları aracılığı ile paylaşıp onların da istedikleri hayatı yaratmalarına yardım edebilirsin:)
xoxo

Sevgilerimle,
Sat Nam,
Sevil


Sen değişirsen dünyan değişir