Değişim direncini kırmak için bunu yap

Senden birşey isteyebilir miyim?
Bu haftaki bültenin çıktısını al ve ne zaman "İsteklerinden uzaklaştığını" düşünürsen tekrar tekrar oku.

Yaratım süreci ile ilgili net olan birşeyi sana hatırlatmak istiyorum:
Dirençle karşılaşacaksın!
O yüzden, eğer korkusuz olmayı, şüphesiz olmayı, %100 inanıp da yola çıkmayı bekliyorsan; kötü bir haberim var: Hep bekleyebilirsin.
Sen mevcut durumu korumaya programlısın. Beynin, ya da Ego diyelim, seni şu andaki durumunda tutmaya programlı. O yüzden basit bir denklem kurduğumuzda, eğer bir dirençle karşılaşmıyorsan demek ki mevcut durumunu devam ettiren şeyler yapıyorsun, düşünüyorsun demektir.
O yüzden, korku hissettiğinde mutlu ol! :) Kendini alkışla! Daha fazlasına doğru ilerlemeye başlamışsın demektir.

Birçok kişi dirence direniyor:) Halbuki olması gereken, direnç hissediyorsak doğru yolda olduğumuzu bilmek ve hatta mutlu olmak:)

Peki o zaman direncin varlığını kabul ettiysek, asıl enerjimizi harcayacağımız konu ne?
GÜÇLÜ VİZYON OLUŞTURMAK (MOTİVASYON)

Eğer son dönemde isteklerinden uzaklaştığını, o konuda hiçbir gelişme olmadığını düşünüyorsan; isteğini yaşamanın heyecanından çok, isteğinin yokluğunun üzüntüsü ve gelecek endişesi yaşıyorsan şu anda hayatındaki en büyük eksik, GÜÇLÜ BİR VİZYON demektir.

Peki bunu nasıl oluşturabilirsin?
1- İsteğini neden istediğini yazarak
Birçok kişi, evet istiyor, evet çoook çaba sarf ediyor ama neden istediğini sorduğumda "Yaşım geçiyor", "Borçlarım var", "Herkes evlendi (herkes yönetici oldu) ben eksik kaldım", "Böyle yapılması lazım", "Herkes benden bunu bekliyor" ... gibi nedenler sıralamaya başlıyor.
Açık açık konuşalım, sence bunlar seni ne kadar heyecanlandırır??? Sence bunlar sana ne kadar istediğin hayatın enerjisini yaşatır???

Şimdi bir liste yap. Daha önce yaptıysan tekrar yap. Ben yaratım sürecinde ne zaman uzaklaştığımı ve gelişme olmadığını hissetsem hemen tekrar bunu yaparım:
"Neden istiyorum?" 21 maddede yaz.
-Neden ilişki istiyorsun
-Neden zayıf olmak istiyorsun
-Neden zengin olmak istiyorsun

Ve yazdıklarını bir oku. Eğer egzersize başlamadan önce hissettiğinle aynı hissediyorsan, ya da kalbinde korku ile karışan bir heyecan hissetmiyorsan; olmamış demektir. Tekrar yaz. Ta ki o listeyi okumak seni yerinde duramayacak derecede heyecanlandırana kadar listeyi düzenlemeye devam et.

2- Vizyonunu kendine göstererek
İsteğini rahatlıkla yaratmak istiyorsan onu kendine "alışılmış" yapmalısın. Yani, onu zihnine tekrar tekrar tekrar sürekli vererek sanki senin hep yaşadığın birşeymiş gibi algılamasını sağlamalısın. Sana çok kolay gelen şeyleri düşün, neden kolay? Çünkü daha önce çok yaptığın için;)
O zaman belki de daha önce hiç yaşamadığın o şeyi; zenginlik, aşk, sevilmek, değer görmek, kendine güven... beynine öyle bir vermelisin ki, sanki hep yaptığın hep sahip olduğun birşeymiş gibi yaklaşsın ona;) Böylece yaratımı da çok daha kolay olsun;)
Unutma biz istediğimizi değil, olduğumuzu yaşıyoruz!
İsteğini yaşamak nasıl birşey olacak? Sen nasıl biri olacaksın, neler deneyimleyecek, nasıl hissedeceksin? Bunu çok net bir şekilde tanımlamak ve bunu görsel olarak gözünde canlandırmaya başlamak değişim direncini kırmanda en büyük yardımcın.

Yaratım Kursu'nda her ay birçok farklı egzersiz yapıyoruz ama değişmeyen ve yaratım kursunun aylık aktivitesi olan birşey var: AYIN VİZYONLAMA DERSİ
Çünkü değişim istiyorsan, yenilik istiyorsan, İstediğin Hayatı Yaşamak istiyorsan, VİZYONLAMA aktiviteleri olmazsa olmaz.

Sen de Yaratım Kursu'na katılıp her ay bu gücünü geliştirmek istersen,bana yaz.

Vizyonlama ile ilgili daha çok bilgi öğrenmek için bu blogumu okuyabilirsin.

En çok hangisini sevdin? Yaptığında nasıl hissettin? Bundan sonrası için neye karar verdin? Lütfen aşağıdan benimle paylaş, duymayı & okumayı sabırsızlıkla bekliyorum.
 
Arkadaşlarının da değişim direncini kırmasına yardımcı olmak ister misin?
Bülteni paylaş ve onların da İstedikleri Hayatları Yaratmalarına yardımcı ol. Aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullan.

xoxo

Sevgilerimle,
Sat Nam,
Sevil


Sen değişirsen dünyan değişir