Başarmak ile başarmamak arasındaki fark bu "3 düşüncede saklı" 💬💬💬

"Başarılı" olarak tanımladığın kişilerin listesini yapsan nasıl bir liste olurdu önünde? Kimler olur bu listede? Ortak özellikleri nedir?
Kadın?
Erkek?
Genç?
Deneyimli?
Zengin ailede doğmuş?
Fakir ailede doğmuş?
Yüksek lisans mezunu?
Lise mezunu?
Yaşadığı ülke?
.........
Listende bunlardan herhangi biri ağırlıklı olsa bile, ne kadar çok örnek eklersen göreceksin ki başarılı olmanın ya da "başarısız" olmanın sırrı yukarıdaki faktörlerde gizli değil.

Peki o zaman "başarılı" olmanın bir formülü var mı? Evet, VAR: "3 CÜMLE"
3 cümle
3 alışkanlık
3 hayata ve durumlara farklı bakış açısı

Cümleler sadece bir araya gelmiş kelimeler değildir. Onlar bizlerin hayatı nasıl yaşadığını, neler düşündüğünü, nasıl kararlar aldığımızı ya da nasıl sınırlandıran bariyerler arkasından hayatı yaşadığımızı gösterir. Tıpkı "başarısız" kişiler ile "başarılı" kişilerin aynı durumlar karşısında kurduğu farklı cümleler gibi.

Başarısız kişilerin yeni bir fırsata, yeni bir olaya, yeni bir adıma, kısacası "alışkın olduklarının dışındaki duruma" yaklaşırkenki düşünceleri:
-"Bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum!"
-"Bu bende yok!"
-"Ben bu kişiler gibi değilim!"

iken;

Başarılı olan kişilerin ise, aynı şartlara / aynı duruma karşı cümleleri 180 derece farklı. Nasıl mı?
-"Bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum" yerine
***Benim işim bunu nasıl yapacağımı öğrenmek
-"Bu bende yok", yerine
***Benim işim bunu/bu özelliği geliştirmek
-"Ben bu kişiler gibi değilim" yerine,
***Benim işim daha çok bu kişiler gibi olmak

Yani bilinmezlik ya da o anda zorluk olarak gördükleri durumlarda onu nasıl aşacaklarına odaklananlar "başarılı" olurken, engele odaklananlar "başarısız" oluyorlar.

Bir kişinin başarılı olup olmayacağını anlamak için medyum olmaya gerek yok. Olaylara, fırsatlara, hayallerine nasıl yaklaştığına bak yeter.
Vizyonu varsa, hayalleri ve onları destekleyen bu düşünce yapılarına sahipse başarılı olacağından emin olabilirsin.
Kendin için de;
Eğer vizyonun, hayallerin, isteklerin varsa ve
Onları "başarılı" insanların düşünce yapısına sahip olarakgerçekleştirmek için devam ediyorsan, şimdiden kutlama partilerini organize etmeye başlayabilirsin çünkü başarı senin için kaçınılmaz demektir.

Hayallerini düşün ve başarılı insanların kuracağı şekilde cümlelerini kur bakalım. Neyi öğrenmek, neyi geliştirmek ya da kim gibi olmakiçin bu hafta yola çıkıyorsun? Lütfen benimle aşağıdan paylaş.

Bülteni paylaşıp daha fazla kişinin başarılı olmasına, isteklerini yaratmasına yardımcı olmak ister misin? Aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsin.

xoxo

Sevgilerimle,
Sat Nam,
Sevil


Sen değişirsen dünyan değişir